Wszyscy składamy się ze wspomnień

Daria Piankowska


Wernisaż: 23 czerwca 2026, godz. 18:00
Publiczna obrona: 23 czerwca 2026, godz. 11:15

Wernisaż towarzyszy obronie licencjackiej pracy dyplomowej na kierunku Intermedia gdańskiej ASP. Wystawa poświęcona jest pamięci, emocjom oraz wpływowi doświadczeń na kształtowanie człowieka.

Punktem wyjścia jest refleksja nad sposobem, w jaki wspomnienia zapisują się, zmieniają i powracają. Często nie jako pełne obrazy, lecz jako fragmenty, ślady i skojarzenia. Ważną rolę odgrywa cyjanotypia, której charakterystyczny błękit podkreśla ulotność tematu. Wystawa odnosi się do powrotów do miejsc, obrazów i przeżyć, które pozostają częścią osobistej historii, nawet jeśli z czasem ulegają zatarciu lub przekształceniu.


Współorganizacja: Wydział Rzeźby i Intermediów / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Promotorka: dra Honorata Martin
Opiekun części pisemnej: dr hab. Łukasz Guzek
Recenzentka: dr Dorota Walentynowicz
Aneks: Zapytaj mnie, czy cię kocham
Opiekun aneksu: dr Maciej Salamon